Foto: Grzegorz Trynkiewicz

logo

Piknik parafialny przy ul.Brucknera

     W dniu 19.06.2016 ułani z naszego Stowarzyszenia zawitali na piknik parafialny do Wrocławia przy kościele na ulicy Brucknera. Przybyli strojnie ubrani, oczywiście konno. Przedstawili Stowarzyszenie, a także opowiedzieli o dawnych ułańskich czasach. Mundury i konie zrobiły duże wrażenie i rozbudziły ciekawość obecnych gości. Jak zwykle najbardziej zadowolone były dzieci, które miały możliwość przejażdżki konnej w ułańskim siodle i dotknięcia prawdziwej szabli. Nasz koń Egon się napracował, ale uśmiech dzieci był bezcenny.
Wyjątkowo dużo osób podchodziło i opowiadało o swoich kawaleryjskich korzeniach. Wiele osób opowiadało o swoich dziadkach, którzy konno i w mundurze służyli ojczyźnie w czasie II wojny.


     To była pracowita niedziela ,która zaowocowała nowymi znajomościami - cel został osiągnięty. Zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie i garść informacji o naszym Stowarzyszeniu i ułańskiej historii.
Dziękujemy serdecznie Edycie, Bogdanowi, Wojtkowi oraz ich koniom Egonowi i Palpebrze za duże zaangażowanie i kawał dobrej roboty!

2019  Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich