Foto: Grzegorz Trynkiewicz

logo

XX-lecie Referatu Patroli Konnych

14232999 1208786799162814 2209929140593087706 nW niedzielę 04 września 2016 r. na wrocławskich Partynicach odbył się Turniej Par Patrolowych o Szablę Komendanta  Straży Miejskiej Wrocławia , w ramach XXV-lecia powstania Straży Miejskiej Wrocławia oraz XX-lecia Referatu Patroli Konnych.

Zostały rozegrane dwa konkursy – indywidualny i patrolowy. Na parkurze można było zobaczyć przeszkody, które wywołują stres u koni. Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi, z jakimi problemami i zadaniami spotykają się konie pełniące służbę w formacjach mundurowych. Skoki przez ogień, przejście przez firanki, skok przez sofę, przetoczenie piłki to tylko niektóre z zadań, z którymi mogli spotkać się jeźdźcy.

Bardzo miło jest nam poinformować, że indywidualnie turniej wygrał członek Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich, a jednocześnie funkcjonariusz Referatu Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia Michał Dardziński na koniu Lolipop, w którego ręce trafiła piękna szabla wz.34. Drugie miejsce zajął Szymon Piasecki z KMP Poznań, natomiast  trzecie miejsce wywalczył Radosław Kafar z KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

                W klasyfikacji par patrolowych I miejsce zajęła drużyna z KMP w Poznaniu, II miejsce drużyna mieszana w składzie: Radosław Kafar – KPP Tomaszów Mazowiecki i członek naszego Stowarzyszenia - Janusz Gałązka, III miejsce wywalczyli funkcjonariusze z Referatu Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia – Joanna Bodańczuk na koniu San North i Michał Dardziński na koniu Lolipop.

2019  Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich