Foto: Grzegorz Trynkiewicz

logo

VII Bal Ułański

DSC04253     W pierwszą sobotę lutego tj. 4 lutego odbył się VII Bal Ułański, zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie. Nasi szanowni goście bawili się już drugi raz w Hotelu & Restauracji Róża przy ul. Wrocławskiej 109 w Kamieńcu Wrocławskim.

     Bal oficjalnie rozpoczął się o godzinie 19 poprzez wprowadzenie Sztandaru Oddziałów Leśnych 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich i odśpiewanie hymnu państwowego. Po przywitaniu gości przez Prezesa Stowarzyszenia Wojciecha Błęckiego, zaprosiliśmy naszych gości do tradycyjnego Poloneza.

     W trakcie trwania balu, oczywiście nie zabrakło naszego stałego towarzysza - klaczy Palpebra, która na codzień stoi w stajni Bogdana Mazura. Konkursy kawaleryjskie, żurawiejki, śpiewy i moc innych atrakcji to elementy, które na stałe wpisały się w program naszego balu. Pojawił się toast za zdrowie konia, który wznieśliśmy równo o północy i zaprosiliśmy gości do zaśpiewania "Amarantów". W tym roku postanowiliśmy wybrać Królową i Króla Balu. Bezkonkurencyjni okazali się: Joanna Bodańczuk i Grzegorz Molczyk, którzy zostali wytypowani do tych zaszczytnych tytułów. Mamy nadzieję, że za rok również dadzą z siebie wszystko!

     Cieszymy się, że mogliśmy Was gościć w tak ogromnym gronie. Pozytywne opinie, stała obsada i zadowolne twarze - to dla nas znaki, że tego typu wydarzenia są potrzebne. Pięknie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, do zobaczenia za rok!

2019  Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich