Foto: Grzegorz Trynkiewicz

logo

Święto konia - Siedlec Trzebnicki

Siedlec 2018 PisudskiW niedzielę 20 maja reprezentacja naszego Stowarzyszenia wzięła udział w Święcie Konia w Siedlcu Trzebnickim.

Nasi ułani asystowali przy bryczce Józefa Piłsudskiego, w rolę którego wcielił się znany polski aktor - Jan Nowicki. W trakcie trwania wystawy wykonaliśmy również pokaz musztry konnej, podczas której prezes - Wojciech Błęcki opowiedział zgromadzonej publiczności o działalności naszego Stowarzyszenia oraz historii pułku. Pochwały ze strony hodowców oraz ogromne zainteresowanie publiczności sprawiły, że chcielibyśmy, aby to wydarzenie na stałe wpisało się kalendarz wydarzeń, w których bierzemy udział.

Organizatorom, a w szczególności Panu Dariuszowi Śmiechurze serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję - do zobaczenia za rok!

2019  Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich