Foto: Grzegorz Trynkiewicz

logo

Dzień Zwycięstwa 2019

44743-DAR 8505--Large-W dzień 8 maja 2019 r., delegacja naszego Stowarzyszenia tradycyjnie wzięła udział konno w uroczystościach z okazji Dnia Zwycięstwa.

Pierwsza, oficjalna część uroczystości odbyła się przy Pomniku Pamięci Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego na cmentarzu komunalnym. Druga, nieoficjalna miała miejsce na terenie oleśnickiego kompleksu sportowego ATOL, gdzie na zaproszonych gości czekał występ orkiestry, pokaz kawaleryjski, wystawa broni oraz poczęstunek.

Na uroczystościach obecny był burmistrz Jan Bronś, delegatury Wojska Polskiego, samorządowcy oraz kombatanci zrzeszeni w kołach ZŻWP "Lotnik i "im. Ziemi Oleśnickiej". Impreza miała charakter piknikowy, w trakcie jej trwania zaprezentowały się grupy rekonstrukcji historycznej - Oleśnickie Stowarzyszenie Żywej Historii "Arma", Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Oka", Klub Historyczno - Regionalny "Gloria Victis" oraz nasze Stowarzyszenie.

2019  Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich