Foto: Grzegorz Trynkiewicz

logo

Skład personalny


08

Andrzej Kotowski

 


k08  Jeden z inicjatorów jego powstania. Na pokazach, musztrach, przemarszach i innych imprezach tego typu jest zawsze dowódcą grupy, która ten pokaz wykonuje. Czuwa nad prawidłowością umundurowania i kunsztu jeździeckiego. Na koniu Faton rasy małopolskiej potrafią pokazać wszystkie elementy musztry kawaleryjskiej.

08

 

Bogdan Mazur

 

k08
 Członek Zarządu Stowarzyszenia - piastuje funkcję skarbnika. Uczestniczy w pokazach kawaleryjskich oraz wchodzi w skład pocztu sztandarowego, zwłaszcza jeżeli poczet prezentuje się we Wrocławiu. Współpracuje z nowym koniem również rasy małopolskiej: Palpebra - wschodząca gwiazda wśród koni kawaleryjskich. Uczestnik prawie wszystkich pielgrzymek konnych z Trzebnicy do Lichenia.DSC00007


08

 Janusz Gałązka

 

wedel  Członek zarządu Stowarzyszenia, w jego składzie od początku tworzenia się grupy. Jego pogoda ducha, radosny śpiew i wesołe usposobienie mocno rozładowuje atmosferę wewnątrz grupy, jednocześnie łączy wszystkich i zachęca do dalszej zabawy. Doskonale posługuje się lancą i szablą.

08

 Wojciech Błęcki

 

     Prezes Stowarzyszenia, pasjonat historii, mając możliwość obcowania z jej świadkami nie przepuści takiej okazji. W Stowarzyszeniu widoczny w poczcie sztandarowym, komentator oficjalnych imprez Stowarzyszenia. Komandor grupy logistycznej w pielgrzymkach konnych. 

08

 Edyta Paplińska

 

     Z wykształcenia mgr ekonomii, prywatnie miłośnikk08
DSC 1515zwierząt. W Stowarzyszeniu od 2009 roku. Zajmuje się fotografią, jak również przygotowaniem koni do pokazów kawaleryjskch. Uczestniczy w rajdach i pielgrzymkach konnych. Praca z końmi daje jej dużo satysfakcji i radości życia. MichalNowe

 Michał Dardziński

 

 sakron1 Obecnie wiceprezes Stowarzyszenia, urodzony przynajmniej 100 lat za późno, od zawsze zapatrzony w mundur, miłośnik koni. Jazda konna pielęgnowana od wczesnych lat dziecięcych przerodziła się w życiową pasję, której obecnie głównym punktem działania jest współpraca z wspaniałym wierzchowcem o imieniu Sakron.


08

 Paweł Furman

 

k08    Członek Zarządu Stowarzyszenia - wchodzi w skład komisji rewizyjnej. Już samo nazwisko zobowiązuje. Zawsze dużo przyjemności sprawiało mu obcowanie z przyrodą i zgłębianie kart historii. Przynależność do Stowarzyszenia pozwala na połączenie tych obydwu pasji. 

 artur

 

 

Artur Jokiel

 

   libra  Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Z charakteru jest osobą pogodną, energiczną, lubiącą wyzwania, niepotrafiącą usiedzieć w miejscu. Ceni sobie porządek i punktualność - wyznaje zasadę: "Lepiej być dziesięć minut za wcześnie niż jedną minutę za późno". Od dziecka obcuje ze zwierzętami, jednakże przygoda z końmi rozpoczęła się stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2011 roku. Obecnie jest właścicielem konia o imieniu Libra. W Stowarzyszeniu od 2018. Artura rozpiera duma i zachwyt gdy może założyć mundur i uczestniczyć w pokazach musztry kawaleryjskiej oraz przemarszach ulicami Wrocławia. 


mateusz

 

 

Mateusz Jokiel

 linea   Członek Stowarzyszenia od 2018 roku. Młody i energiczny ułan, który nie boi się wyzwań, wytrwale dąży do celu. Chętnie bierze udział w rajdach konnych oraz pokazach kawaleryjskich. Dzięki swojej nietuzinkowej pasji jaką jest jazda konna ma możliwość poznawać wielu ciekawych ludzi. Obecnie współpracuje z koniem rasy SP o imieniu Linea.
 krystian1

Krystian Jokiel

 

lider     Najmłodszy z ułanów w stowarzyszeniu. Od najmłodszych lat konie to jego pasja i wkłada w to całe swoje serce. Wiele radości sprawia mu kultywowanie tradycji ułańskich oraz szkolenie się w mustrze kawaleryjskiej. Jego hasło przewodnie to "Im więcej potu wylanego na ćwiczeniach tym miej krwi wylanej w boju ". Swoich sił próbuje na koniu Lider.

marta

 

 

Marta Grzywna

     Studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, członek cywilny Stowarzyszenia, prowadzi fanpage na Facebooku  i pisze teksty na stronę www. Pasjonatka dwudziestolecia międzywojennego i stylu retro. Kolekcjonuje ubrania i dodatki vintage, nadając kolorytu swoją sylwetką naszym jednolitym mundurom. Prowadzi autorską audycję w studenckej rozgłośni Uniradio „Z miłości do przeszłości”, będącą cyklem wywiadów z rekonstruktorami wielu epok. Działa w wolontariacie przy Ossolineum. Oprócz zamiłowania do historii, zajmuje się także rękodziełem, m.in. maluje akwarelą i tka gobeliny. 

 

2019  Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich